Budu mít slevu v dopravě jako na jiných školách a nárok na ISIC průkaz?

Studenti prezenční formy civilního studia Univerzity obrany mohou požádat o vydání ISIC průkazu.

Průkaz přináší svému držiteli mnoho slev a výhod v oblasti denního života (nakupování, kina, divadla, restaurace, sportoviště) a cestování (levné letenky, jízdenky, ubytování, vstupné do památek). Kromě toho nově i sezónní slevy – v zimě slevy v lyžařských areálech v ČR a SR, v létě slevy na hudebních a filmových festivalech, v oblasti vodáckého sportu, cyklistiky atd. Plná platnost ISIC karty je 16 měsíců, vždy od září do prosince následujícího kalendářního roku. O kartu je možno zažádat kdykoliv v tomto období. Aktuální slevy a další informace o ISIC průkazech najdete na webových stránkách www.isic.cz.

 

Dále máte nárok na slevu v městské hromadné dopravě a na Českých drahách. Na studijní skupinu vaší fakulty si přinesete vyplněný formulář z Dopravního podniku, Českých drah nebo prodejních míst ISIC karet (formuláře lze získat i prostřednictvím Internetu). Zde vám na formuláři potvrdí, že jste studentem prezenčního studia.

Městskou hromadnou dopravu v Brně zajišťuje Dopravní podnik města Brna a Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje se sítí tramvají, trolejbusů, vlaků a autobusů. MHD je i lodní doprava na Brněnské přehradě, vše potřebné k dopravě naleznete na www.dpmb.cz  a www.idsjmk.cz. Slevy na jízdenky pro MHD v Brně ověřují na Novobranské ulici (Loc: 49°11’37.224″N, 16°36’47.614″E). Zlevněné měsíční nebo čtvrtletní jízdenky lze zakoupit i na těchto prodejních místech: Novobranská, Stará osada, Královo Pole-nádraží, Mendlovo náměstí, Pisárky, Královo Pole, Purkyňova 93, menza VUT Brno, Bystrc – terminál IDS-JMK.

Studenti prezenční formy civilního studia Univerzity obrany si mohou zakoupit ISIC průkazy na těchto prodejních místech:

  • Alfa Agency, Náměstí Svobody 77/12, 602 00 Brno
  • ČD centrum Brno hl.n., Nádražní 418/1, 602 00 Brno
  • Relax Adriatic, s.r.o., Masarykova 318/12, 602 00 Brno
  • Student Agency, náměstí Svobody 86/17, 602 00 Brno
  • Student Agency, Ve Vaňkovce 462/1, 602 00 Brno