Podílí se na projektu Jazyky pro armádu, který využívají nejen studenti Univerzity obrany, ale i další zájemci z řad příslušníků AČR, připravující se na zkoušky různých úrovní STANAG. „Učitelé s tím rádi pracují, protože to mohou studentům doporučovat pro samostudium především pro úroveň 3, neboť jsou tam kromě interaktivních věcí i odkazy na materiály dostupné online,“ popisuje projekt fungující v prostředí Moodle Mgr. Jana Rozsypálková z Centra jazykového vzdělávání. Nejen za svůj podíl na vývoji této e-lerningové pomůcky, ale především díky dlouhodobě vysokému hodnocení ze strany studentů byla spolu s desítkou kolegů vyhlášena mezi letošními nejlepšími učiteli Univerzity obrany.
Ocenění úspěšných pedagogů bylo součástí slavnostního shromáždění, který vojenská vysoká škola uspořádala v úterý dopoledne u příležitosti Dne učitelů, aby připomněla význam jedné z nejušlechtilejších lidských profesí – profese učitele a vychovatele. Rektorka-velitelka UO brigádní generálka Zuzana Kročová ve svém vystoupení připomněla osobnost Jana Amose Komenského a zamyslela se nad způsoby, jak jeho zásady uplatnit v současném světě rychlého technologického vývoje: „Vzdělávání není jen o předávání informací, ale také o vytváření osobnosti, rozvoji mezilidských vztahů a budování sociálních dovedností. Proto by mělo být snahou opravdu dobrého učitele hledat a nacházet rovnováhu mezi využíváním technologií a zachováváním lidského rozměru vzdělávání.“
Součástí slavnostního ceremoniálu bylo také představení akademických pracovníků školy, kteří byli v uplynulé roce jmenováni profesory a docenty. Program shromáždění zahrnoval také promoci absolventů doktorských studijních programů na brněnských fakultách Univerzity obrany.
Autor: Viktor Sliva