Právě si prohlížíte V plném běhu

V plném běhu

Po hřebeni Bílých Karpat, na dohled od slovenského města Trenčín, se dnes pohybuje virtuální běžec, jehož polohu aktivně určují účastníci akce Kolem republiky s Univerzitou obrany. Od středečního startu, který byl umístěn na česko-slovensko-rakouském trojmezí u Břeclavi, se běžci v souhrnu přemístili již o téměř sedm desítek kilometrů dále. „Kromě samotného zážitku z běhu a pocitu sounáležitosti s Univerzitou obrany a ostatními účastníky chceme touto akcí přispět k přípravě zájemců o studium na naší škole k úspěšnému absolvování testů fyzické zdatnosti v rámci přijímacích zkoušek,“ popisuje záměr akce její koordinátorka Adéla Pokorná.

Pokud se běžcům podaří udržet dosavadní tempo a svým dílem přispějí i další zájemci, tři z přihlášených účastníků, kteří o absolvování svého úseku podají zprávu, se už o víkendu po proběhnutí pomyslným kontrolním bodem na pomezí východních Čech a polského Kladska mohou dočkat odměny v podobě některého z upomínkových předmětů Univerzity obrany – mikiny, trička, termosky, či shakeru. Totéž se bude opakovat na dalších dvou checkpointech a samozřejmě především v cíli, kde navíc přibudou vitamínové balíčky od Vojenské zdravotní pojišťovny.

O podmínkách soutěže a aktuálním počtu uběhnutých kilometrů mohou zájemci získat informace na webu Univerzity obrany a také na jejím instagramovém profilu. Tak neváhejte a vyběhnete, před vámi jsou Javorníky!