Právě si prohlížíte Festival vědy
Festival Vědy 2023 Brno

Festival vědy

Vědecké bádání a výzkum jsou významnou součástí činnosti Univerzity obrany, a tak tato vzdělávací instituce nemohla chybět ani na letošním ročníku Festivalu vědy, který o uplynulém víkendu proběhl na brněnském výstavišti, konkrétně v jeho ikonickém pavilonu A. 

Naučnou, ale především zábavnou formou představila Univerzita obrany ukázky nejen pedagogických a vědeckých projektů, které na této vysoké škole v současnosti probíhají, ale také několik simulačních prostředí, která jsou využívána pro komplexní taktickou i konstruktivní simulaci zejména jednotek pozemní protivzdušné obrany, přispívající k efektivnímu a účelnému plánování bojové činnosti.

Kromě seznámení s těmito specializovanými technologiemi si návštěvníci mohli také ověřit kognitivní funkce svého mozku, zdokonalit své schopnosti v oblasti logického myšlení, vizuálně-prostorové orientace, koncentrace, slovní zásoby a stimulace paměti. Velký zájem byl také o měření hladiny stresu.

„Ve stánku Univerzity mě zaujalo mnoho věcí – drony, dálkově řízený robot, ale především automatická lafeta se zbraní“ řekl po návštěvě stánku středoškolák Honza, který by se chtěl stát vojákem a láká ho především specializace průzkumníka. Jako další případní zájemci získal zde i on potřebné informace jako základ pro rozhodování o své budoucí profesi.    

Autor: Viktor Sliva, foto: Aleš Mylan