Právě si prohlížíte XVII. Reprezentační ples

XVII. Reprezentační ples

Po dvouleté přestávce vynucené protipandemickými opatřeními se v sobotu 4. února uskutečnil v pořadí již sedmnáctý Reprezentační ples Univerzity obrany. Stejně jako při prvním ročníku v roce 2004 uváděla dění na této prestižní společenské akci televizní a rozhlasová moderátorka Monika Brindzáková.

Spolu s významnými představiteli Armády ČR a ministerstva obrany, zástupci místní správy a samosprávy, partnerských spolků a organizací a s dalšími hosty přijal pozvání na ples vojenské vysoké školy i náčelník Generálního štábu AČR generálmajor Karel Řehka: „Jednak tady potkám spoustu známých kamarádů a kolegů, což je vždycky radostné, a hlavně Univerzita obrany připravuje naše budoucí důstojníky a lídry, což je to nejdůležitější, co máme,“ zdůvodnil náčelník GŠ své rozhodnutí zúčastnit se plesu.

Početné hosty přivítala ve zcela zaplněných společenských prostorách hotelu Voroněž rektorka–velitelka UO brigádní generálka Zuzana Kročová, která se poté vydala jako první na taneční parket. Ji a spolu s ní i ostatní tanečníky doprovázely skladby v provedení skupiny Panorama band. Předtančení i tentokrát obstarala Taneční škola Danza.

Pokud nepočítáme půlnoční losování prémií plesu, vyvrcholením jeho programu se stalo vystoupení zpěváka Ondřeje Rumla, který klasické písně například z repertoáru Miloše Kopeckého či Karla Hály zazpíval nejen na pódiu, ale také přímo mezi tanečníky na parketu.   

Autor: Viktor Sliva