Právě si prohlížíte Veletržní prezentace

Veletržní prezentace

Univerzita obrany jako představitelka vojenského vysokého školství se prezentuje v rámci expozice Armády České republiky na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET. Ten na brněnském výstavišti probíhá spolu s dalšími výstavními akcemi – Mezinárodním veletrhem požární techniky a služeb PYROS a Mezinárodním veletrhem bezpečnostní techniky a služeb ISET.

Stan s prezentací Univerzity obrany, v němž jsou představeny výsledky výzkumné a vývojové činnosti studentů, je součástí venkovní společné expozice Armády České republiky. Kromě prezentace v expozici se Univerzita obrany podílí také na programu veletrhu. Na volné ploše u pavilonu Z byl pod vedením univerzitních odborníků zřízen polygon IDET ARÉNA, v níž představují svou techniku jednotlivé bezpečnostní složky. Součástí programu je také dynamická ukázka v podání členů taktické skupiny COMMANDOS, působící při UO. Skupina studentů je také vyčleněna jako doprovod zahraničních delegací.

Veletrh potrvá do pátku 26. května, v sobotu na něj bezprostředně naváže akce Den bezpečnosti – Záchranáři dětem, která je určena široké veřejnosti a v jejímž rámci se Univerzita obrany rovněž představí.

Autor: Viktor Sliva