Chci studovat vojenské technologie: Magisterské studium: Vojenské technologie - elektrotechnické (vojenské)

Nabízené studijní specializace: Letecká technika - avionika a výzbroj

Co se naučíte?

Letecká technika – avionika a výzbroj je specializací založenou na elektrotechnickém základu. Předmětem studia jsou především letecké přístroje, vybavení pro radiovou komunikaci a navigaci letadla, systémy letecké výzbroje a vlastní ochrany letadla, systémy pro záchranu osádky, systémy napájení elektrickou energií a palubní radiolokační systémy. Kromě toho získáte nezbytný základ znalostí v oblasti organizace a řízení inženýrské letecké služby.

Uplatnění absolventů

Absolvent této specializace nachází uplatnění zpravidla jako důstojník inženýrské letecké služby na leteckých základnách vzdušných sil (ČáslavNáměšť nad Oslavou a Praha-Kbely) se zaměřením na elektrické a speciální vybavení letadel, radiové vybavení letadel nebo systémy letecké výzbroje.

Studium z pohledu studenta

Připravujeme.

Co o nás píšou?

Rozhovor s absolventkou npor. Zuzanou Lamačovou – Mým snem je zkusit si práci na největším vrtulníku na světě Mi-26

Letecká technika -avionika a výzbroj

Chcete se dozvědět víc?

Pokud se chcete dozvědět více o této specializaci, podívejte se na stránky Katedry letecké techniky nebo kontaktujte konzultanta tohoto studijního programu: 

mjr. Ing. Martin Polášek, Ph.D.

tel.: 973 445 138

E-mail: martin.polasek@unob.cz 

 

Pokud se chcete zeptat na obecné informace o přijímacím řízení nebo máte dotazy k e-přihlášce, termínům atp. ozvěte se nám prostřednictvím jdunaunob@unob.cz.