Často kladené otázky

Jaké je uplatnění absolventů Univerzity obrany?

Na jaké pozice nastupují absolventi vojenského studia v Armádě České republiky?

Absolventi FVL a FVT v převážné většině nastupují na pozice velitelů čet a velitelsko-technických specialistů. Absolventi FVZ na pozice lékařů vojenské zdravotnické služby a záchranářů u jednotek AČR.

Podle jakého klíče jsou absolventům vojenského studia přidělovány pracovní pozice u vojsk? Existuje určitá možnost výběru například v kraji svého bydliště?

Absolventům je dána možnost výběru pracovních pozic podle studijních výsledků, které dosáhli v průběhu studia. Znamená to, že se vytváří pořadník od nejlepších po nejhorší. Ti nejlepší mají tedy největší šanci vybrat si vhodnou pracovní pozici. Na ty nejhorší zůstávají ty méně „populární“ místa. Existuje i možnost, že si vyhledáte místo sami, ale od tohoto se v současnosti upouští, neboť armáda ČR potřebuje prioritně obsazovat místa dle svých požadavků. Nespoléhal bych se proto na to, že budete pracovat v místě bydliště.

Jaká je výše nástupního platu absolventa vojenského studia?

Nástupní plat čerstvého absolventa Univerzity obrany – poručíka v resortu ministerstva obrany činí 54 290 Kč/měsíc.

Jaké je uplatnění absolventů civilního studia?

Absolventi civilního studia nacházejí uplatnění v bezpečnostním systému státu, obranném průmyslu, ve veřejné správě, u bezpečnostních agentur apod.