Právě si prohlížíte Univerzita sázela lesy

Univerzita sázela lesy

Téměř čtyři desítky účastníků z řad studentů, zaměstnanců i jejich rodinných příslušníků a více než dvě tisícovky nově vysazených dubů – takový byl příspěvek Univerzity obrany ke Dni za obnovu lesa pořádanému Lesy České republiky na celkem 35 lokalitách v celé České republice. Na jedné z nich, v Mariánském údolí v Brně Líšni, kde působili dobrovolníci v Univerzity obrany, přispěl k výsadbě také ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

„Letošní ročník Sázení lesů hned z rána prověřil odhodlání našich dobrovolníků při pohledu na podmračenou oblohu, ale přihlášení přesto dorazili téměř v plném počtu,“ zhodnotila přítomnost zájemců koordinátorka univerzitní účasti na celorepublikové akci Adéla Pokorná z Oddělení marketingu a dodala: „Motivace našich kolegů byla veliká a společnými silami a po úvodní instruktáži lesníků na místě zasadili téměř 2 200 mladých dubů.“

„Potkal jsem dnes na pasekách mnoho lidí, kteří se ke svým vysazeným stromům chtějí v budoucnu vracet. A o to nám šlo. Dát jim možnost podílet se na obnově krajiny, najít v ní své místo, na kterém záleží. Takový úkol teď máme my, lesníci. Založit po kalamitě nové smíšené lesy a také se postarat, aby rostly a brzy zase vrátily do krajiny stín a dobré klima. Moc mě dnes potěšilo, že v tom nejsme sami,“ uvedl na stránkách Lesů ČR jejich pověřený generální ředitel Jiří Groda.

Autor: Viktor Sliva, foto: Adéla Pokorná