Právě si prohlížíte Univerzita obrany uspěla se svou expozicí na veletrhu Gaudeamus

Univerzita obrany uspěla se svou expozicí na veletrhu Gaudeamus

Na třetím místě se umístila a pomyslnou bronzovou medaili získala Univerzita obrany v silné konkurenci dalších vysokých škol v soutěži expozic na XXIII. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Univerzita obrany se premiérově prezentovala novou expozicí, která bude návštěvníkům v pavilonu V brněnského výstaviště přístupná až do zakončení veletrhu v pátek 4. listopadu ve 14 hodin.

Dominantou expozice je letecká řídicí věž s radarem, která symbolizuje jeden z technických oborů, pro který jsou studenti vojenské vysoké školy připravováni. Další prostory expozice jsou zcela přístupné pro četné návštěvníky, kteří se sem přicházejí informovat o podmínkách přijímacího řízení a samotného studia na Univerzitě obrany. Významnou část expozice tvoří ukázky technologií používaných k výuce studentů a výsledky výzkumu a vývoje.

Diplom za třetí místo v soutěži o nejlepší expozici převzali zástupci Univerzity obrany ve středu večer na slavnostním vyhlášení výsledků v prostorách Rektorátu VUT. Odborná porota ocenila především rozsah expozice s množstvím technologických prezentací i praktických ukázek a také přístup personálu, který zájemcům předává informace vstřícnou a přístupnou formou. Dalšími hodnocenými kritérii bylo například vizuální ztvárnění a dispoziční řešení expozice či prezentace na webových stránkách.

Autor: Viktor Sliva, foto: autor