Právě si prohlížíte Univerzita je přeborníkem rezortu obrany ve florbalu

Univerzita je přeborníkem rezortu obrany ve florbalu

Družstvo Univerzity obrany ve finále přeboru Ministerstva obrany porazilo brankou z poslední minuty zápasu tým chrudimského výsadkového pluku a stalo se přeborníkem rezortu. Turnaj se za účasti jedenácti družstev uskutečnil ve dnech 12. – 13. října v Praze.

Úvodní zápas proti PV Praha nedopadl pro tým UO moc dobře, prohrál 0:1. Poté nastoupil proti základně Kbely, kterou porazil 3:0, když góly vstřelili Rostislav Pavlíček (asistence Lukáš Špánik), Vojtěch Hornáček (A – Jan Petráš) a Procházka (A – Špánik). Ve třetím zápase proti Jincům reprezentanti univerzity až do poslední minuty vyhrávali 2:1, ale štěstí jim nepřálo, soupeř vyrovnal na 2:2. Góly dávali Daniel Kršek (A – Petráš) a Hornáček (A – Špánik). Čtvrtý zápas proti Lipníku nad Bečvou vyhrála univerzita 1:0 (gól dal Pavlíček, asistoval Petráš), stejným výsledkem v posledním zápase pak porazila Žatec, gól dal znovu Pavlíček, jemuž tentokrát nahrál Tomáš Dica. Na základě těchto výsledků univerzitní družstvo vyhrálo skupinu a postoupilo do semifinálových bojů.

Hráči byli motivováni a rozhodnuti neopakovat loňský výsledek se ziskem bronzových medailí a v semifinálovém zápase proti Žatci vyhráli 1:0. Postupový gól vstřelil Pavlíček (A – Dica). Tím se podařilo překonat výsledek z předchozího roku a zároveň se otevřela cesta k celkovému vítězství.

K finálovému zápasu nastoupil tým UO proti Chrudimi. Utkání bylo velice hektické, hrálo se celou dobu v obranném pásmu soupeře. 30 vteřin před koncem se Petrášovi po nahrávce Hornáčka podařilo vstřelit branku a soupeř už neměl čas na odpověď. Konečné skóre finále 1:0 přineslo vítězství v turnaji a přeborníků Ministerstva obrany. Největší díky patří samozřejmě gólmanovi, který týmu za každé situace kryl záda.

Autor: Tomáš Dica