Právě si prohlížíte Reprezentace studentů FVT na soutěžní konferenci v Sibiu

Reprezentace studentů FVT na soutěžní konferenci v Sibiu

SECOSAFT ´23, tedy letošní ročník mezinárodní studentské konference pořádané rumunskou Akademií pozemních sil Sibiu, se českému zastoupení nadmíru vydařil. Mezinárodnímu kolektivu přijeli prezentovat své vědecké články studenti čtvrtého ročníku z Katedry vojenské geografie a meteorologie rotní Petr Malý a Šimon Straka. Rumunská porota ocenila obě práce příznivým slovním zhodnocením, a tak měla naše republika během slavnostního ceremoniálu dvě želízka v ohni.

Práce 417 účastníků konference z Rumunska, Bulharska, Česka, Řecka, Moldavska, Slovenska, Španělska a USA byly rozděleny do osmi kategorií. Na stupně vítězů v kategorii Master Studies se nakonec s návrhem geografického informačního systému pro krizové řízení při záplavách probojoval rotný Šimon Straka, který se o společné první místo podělil s kadetkou Biancou Badidovou z Akadémie ozbrojených síl gen. Milana Rastislava Štefánika.

Úspěch české i slovenské výpravy potvrdil silnou pozici obou států na technických soutěžích. Během konference se oba týmy těšily velké pozornosti ze strany studentů i pořadatelů a Univerzita obrany může jen doufat, že ani příští rok o pověst silného soupeře na mezinárodní úrovni nepřijde. Gratulujeme vojenským studentům z Liptovského Mikuláše a těšíme se na další příležitosti, při kterých si naše školy opět budou moci přeměřit síly, příjemně strávit společný čas a vzájemně jedna druhou inspirovat.

Autoři: Petr Malý a Šimon Straka