Právě si prohlížíte Příhraniční setkání náčelníků českého a slovenského Generálního štábu

Příhraniční setkání náčelníků českého a slovenského Generálního štábu

Ve středu 2. listopadu se Univerzita obrany stala místem jednání první části pravidelného „Příhraničního setkání náčelníka GŠ AČR a náčelníka OS SR“. V deset hodin dopoledne genmjr. Karel Řehka před budovou rektorátu Univerzity obrany přivítal svého protějška generála Daniela Zmeka.

Po státních hymnách obou zemí položili nejvyšší armádní představitelé kytici u pamětní desky divizního generála Vojtěcha B. Luži na budově Kounicova 65. Dopolední a odpolední část pracovního jednání delegací představitelů AČR a OS SR probíhala na Síni Vědecké rady UO. V jejím úvodu prorektor UO pro vnější vztahy a internacionalizaci plukovník gšt. Libor Kutěj přestavil účastníkům jednání působnost Univerzity obrany s důrazem na vzdělávání příslušníků OS SR na UO.

„Kde je vzdělání, tam je umění, myslím tím vojenské umění,“ zareagoval generál Zmeko na tyto úvodní informace a ve svých dotazech se zajímal, jak se Univerzitě obrany daří naplňovat potřeby a požadavky české armády.

Ve čtvrtek 3. 11. bude příhraniční setkání náčelníků generálních štábů armád ČR a SR pokračovat pracovní návštěvou na VeV-VA Vyškov a JCBRN Defence COE ve Vyškově.

Autor: Viktor Sliva