Právě si prohlížíte Po zkouškovém na světový šampionát do Ománu

Po zkouškovém na světový šampionát do Ománu

Desátník Michal Hroch obsadil na pondělním Akademickém mistrovství ČR druhé místo v běhu na 1500 m, a nominoval se tak na únorové Akademické mistrovství světa v přespolním běhu, které se uskuteční v Muscatu, hlavním městě Ománu.

Student druhého ročníku Michal Hroch, loňský mládežnický mistr ČR v běhu na 800 metrů, dal na zimním šampionátu před svou hlavní disciplínou přednost patnáctistovce, protože ta byla současně nominačním závodem pro světové akademické měření sil. „Byl to pro mě první letošní závod, a tak jsem nevěděl, co od toho očekávat, ale podzimní příprava naznačovala, že by se mi mohlo v halové sezóně dařit,“ zhodnotil Michal zpětně své šance na domácím měření sil. Naději na dobré umístění mu dával tréninkový čas v běhu na 10 km v čase po 32 minut, což pro něj v oblasti vytrvalosti byl velký posun.

V pondělním závodě v hale na pražském Strahově se Michal po velkou část závodu držel na konci vedoucí čtveřice. „Při náběhu do posledního kola jsem zrychlil, ujal se vedení a rychle jsem se odpoutal od dvou soupeřů, poté mě následný vítěz předběhl a já doběhl na 2. místě,“ popisuje desátník Hroch finále závodu, který mu přinesl nominaci do družstva, jež poběží v polovině února štafetu 4×1500 metrů na zmíněném akademickém mistrovství světa. „Takže teď si splním všechny zkoušky a povinnosti ve škole a poté budu moct reprezentovat Českou republiku v Ománu,“ shrnuje své nejbližší plány úspěšný atlet.

Autor: Viktor Sliva, foto: archiv Michala Hrocha