Právě si prohlížíte Na půdě UO se naposledy sešla valná hromada AOBP

Na půdě UO se naposledy sešla valná hromada AOBP

V úterý 28. května v Klubu Univerzity obrany proběhla 28. Valná hromada Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR (AOBP). Valné hromady se účastní více než sto členů, kteří jsou významnými výrobci a exportéry v oblasti zbrojního a bezpečnostního průmyslu v České republice. O rozmachu tohoto hospodářského sektoru svědčí i fakt, že v průběhu akce byly přijaty téměř čtyři desítky nových členských firem.

Rektorka-velitelka UO brigádní generálka Zuzana Kročová jako zástupkyně hostitelské i členské instituce uvítala účastníky valné hromady: „Vám všem – Asociaci obranného a bezpečnostního průmyslu a podnikům, které jsou s touto asociací spojeny – chci poděkovat za dlouhodobou spolupráci. Práce pro obranu je naše společná klíčová věc,“ uvedla rektorka-velitelka, která se tak s asociací rozloučila s ohledem na svůj končící rektorský mandát a také proto, že se napříště valné hromady AOBP budou z kapacitních důvodů konat na jiném místě.

Z přítomných hostů vystoupil před účastníky valné hromady i brigádní generál Petr Milčický, ředitel Sekce rozvoje sil Ministerstva obrany, která má pod sebou široké portfolio projektů týkajících se modernizace a rozvoje AČR jako celku. „Jsme připraveni spolupráci s AOBP v současné bezpečnostní situaci nadále prohlubovat a hledat další inovativní cesty a způsoby vzájemné spolupráce tak, aby český obranný průmysl byl daleko intenzivněji schopen podporovat AČR při jejím modernizačním úsilí,“ uvedl generál Milčický.

Autor: Viktor Sliva