Právě si prohlížíte Letos poprvé se otevřely dveře pro zájemce o studium

Letos poprvé se otevřely dveře pro zájemce o studium

Na veletrhu Gaudeamus mě Univerzita obrany zaujala ze všech škol nejvíc, tak jsem si to sem přišel prohlédnout,“ uvedl Ondřej V. z Opavy jako důvod své přítomnosti na prvním letošním Dni otevřených dveří, který vojenská vysoká škola připravila na čtvrtek 23. listopadu. Možnost prohlédnout si moderní vojenskou techniku, ale i výukové a ubytovací prostory využilo několik set zájemců, často v doprovodu rodičů či známých.

Velká část návštěvníků zavítala na přednášky, v jejichž rámci podávali zástupci brněnských fakult Univerzity obrany informace o podmínkách a průběhu studia. Mnozí ze zájemců pak využili příležitost a během své návštěvy podali přihlášku ke studiu a seznámili se s administrativním procesem, nezbytným k povolání uchazeče do služebního poměru vojáka z povolání. Vstřebat všechny nabyté informace a nabrat nové síly pomohla návštěvníkům porce pravého vojenského guláše.

Další den otevřených dveří se uskuteční za dva týdny, tentokrát však proběhne o víkendu, konkrétně v sobotu 9. prosince.

Autor: Viktor Sliva