Právě si prohlížíte Četař Červený stříbrnou příčkou nakročil do vyšší kategorie akrobatů

Četař Červený stříbrnou příčkou nakročil do vyšší kategorie akrobatů

Na Mistrovství ČR v akrobacii kluzáků kategorie Sportsman a Intermediate, které proběhlo první zářijový víkend na letišti v Táboře, obsadil četař Michal Červený druhé místo. Student právě začínajícího čtvrtého ročníku tak zúročil podmínky, které mu univerzita poskytuje pro jeho tréninkové úsilí, a díky dosaženému výsledku postoupil do vyšší kategorie Advance, čímž se přiblížil ke svému cíli – účasti na světovém šampionátu.

„Byly to fakt super závody. Hlavně jsem rád, že je vidět, jak vše jde dopředu, a dává to smysl. Dosáhli jsme přesně toho, co jsme chtěli. Hlavně tedy musím poděkovat Fakultě vojenských technologií a vedení Univerzity obrany, že mi umožnily uvolňování na tréninky a závody. Bez toho by to prostě nešlo. A teď musíme dále držet tempo, ať se prokoušeme až na mistrovství světa,“ zhodnotil výsledky závodu četař Červený.

Michal Červený je členem Aeroklubu Moravská Třebová, a trénuje tak na místě, kde s bezmotorovým létáním během středoškolských studií začal. Na akrobatickém speciálu MDM-1 FOX se pod vedením trenéra a bývalého reprezentanta Jana Rozlivky staršího připravuje společně se svými týmovými kolegy Oliverem Adamym a Janem Rozlivkou mladším, který v kategorii Intermediate na letošním českém šampionátu zvítězil.

Autor: Viktor Sliva, foto: archiv Michala Červeného