Právě si prohlížíte Bronz z ALLROUNDERu

Bronz z ALLROUNDERu

Šestičlenné družstvo Univerzity obrany ve složení rotní Ondřej Krupica, Ondřej Byrtus, David Weintrager, Šimon Jarolím, četař Jakub Zimmer a desátník Ondřej Kovář obsadilo třetí místo na 16. ročníku mezinárodní vojensko-sportovní soutěže ALLROUNDER 2023. Klání vojenských vysokých škol ze čtyř evropských zemí uspořádala ve dnech 27. – 28. září Akadémia ozbrojených síl generála Rastislava Štefánika v Liptovském Mikuláši.

Dvoudenní soutěž měla na programu šest disciplín. Hned první z nich, hod granátem na cíl, družstvo UO vyhrálo, na vojenské překážkové dráze SKC dosáhlo třetí nejlepší čas. Silnou stránkou týmu bylo vojenské plavání v polní uniformě na 50 metrů volným způsobem, v němž Brňané nenašli přemožitele, naopak v následné střelbě skončili až poslední. Po prvním soutěžním dni patřilo týmu UO průběžné 2. místo.

Ani rozjezd druhého soutěžního dne se nevydařil, v přespolním běhu obsadili reprezentanti UO až páté místo. „Nicméně chuť jsme si spravili jízdou na divoké vodě v umělém kanále řeky Váh, když jsme v šestimístném raftu tuto sportovně-dovednostní disciplínu vyhráli,“ hodnotí finále závodu trenér týmu major Viktor Novotný z CTVS. I díky úspěchu v závěrečné disciplíně obsadilo družstvo Univerzity obrany celkově třetí místo.

Univerzita obrany je každoročním účastníkem závodu konaného pod Tatrami. Jeho letošní ročník hostil šest výborně  připravených týmů, a to ze Srbska (vítězný tým UoD Belgrade), Rumunska (AFTNB Sibiu), ze Slovenska (AOS Liptovský Mikuláš a stanoviště AOT Bratislava) a z České republiky, kterou kromě UO reprezentovala i celkově druhá FTVS Praha.

Autor: Viktor Sliva z podkladů Viktora Novotného, foto: archiv Viktora Novotného a aos.sk